Örkény - Dmtk 2-1

2010.04.19

2010.04.19.-én az Örkény vendégei voltuk.

A csapat szállításában résztvettek : Dankó házaspár , Hégner Zoli, Tóth György, Híves Gábor.

A pályát meglátva mindannyiunkban kételyek tódultak fel - lehet - e itt játszani ? Ugyanis a pálya 80%- át bokáig érő víz borította, amit a magasra nőtt fű jótékonyan takart.

Második meglepetés az a három- négy nagyranőtt fiú volt, aki gondolom korosztályánál kisebb növésű lehetett. Nem ijedtünk meg sem tőlük, sem a pályának kinevezett mdencétől : nekik mentünk !

Szó szerint, mert itt játékról szó sem lehetett. Első komolyabb helyzetünk Szabó Zoli előtt adódott, aki Híves Levi passzát emelte kapura, de a kapuvas hárított.

Kép

Nemsokkal később Ők támadtak, csatárukat Hujder Zsoltinak úgy sikerül szerelnie, hogy bomba gólt ragasztott Hírmondó kapus lába mellet hálónkba : 1-0. A 12. percben Dékány Szabi Szabó Zoli elé tálalt, aki mikor beérte védője egy visszahúzós csellel elküldte azt, majd jobbal a középen érkező Gyuresz elé passzolt, akinek csak a kapus mellett be kellett passzolnia a játékszert : 1-1 ! Azt hittük helyreállt a világ rendje, és a bab is hús ! Nagy mellénnyel játszottunk, hiába a mostoha pálya, a nagyra nőtt ellenfél mégis rúgunk gólt, de alázat küzdés nélkül nem adják a győzelmet, meg a spori is úgy látta hogy jobb ha nem mi nyerünk, több szabadrúgást ítélt ellenünk kecsegtető helyekről. A második félidő derekán Szabi akarta a tócsán át kivezetni a labdát, egy örkényi megtámadta és a bíró Szai ellen fújt : szabadrúgás a jobbösszekötő helyéről úgy 12m- re kapunktól. A labda mögé a jó képességű kéepen is látható 14- es játékos állt. Lövését Hírmondó kiütötte, és még volt négy játékosunk (Hujder, Dankó, K-2, Gyuresz) ehelyett az allnfél játékosa volt kiéhezettebb a labdára, és valahogy bekotorta azt a nagy tömörülés közepette. 2-1. Hégner mester vesztünket érezve átformálta a csapatot. . Behozta bal futóba Mayer Petit, Híves Levit jobb futóba, Egyed Robit csatárba, Szabó Zolit Szabi mellé a köréppályára, hátul maradt Dankó Kriszti és K-2, Gyuresz és Hujder pedig pihenőt kaptak.

Ebben a felállásban rohamoztunk a meccs végéig, de eredményt sajnos nem hozott az átalakítás. A 48.- ik percben kapust cseréltünk, Hírmondó helyére Szegedi Bence állt be, de védeni valója nem volt. Remélem az egész csapat levopnja a mga- maga tanulságát és a következő bajnokin megújulva küzdünk egymásért.  Hajrá !